Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś
Ogród Całoroczny ogród zimowy

Całoroczny ogród zimowy – w jakie meble warto go wyposażyć?

Data publikacji 20 grudnia 2024


Zimowy ogród, nazywany także oranżerią, to przestrzeń, która może nam posłużyć cały rok. Zazwyczaj przydomowym ogrodem cieszymy się w sezonie wiosenno-letnim, jednak dysponując oranżerią, nawet tą malutką, jesteśmy w stanie uprawiać rozmaite gatunki roślin, wspominać letnie spotkania przy grillu czy relaksować się przy ulubionej książce, mając za oknem cudowne widoki. 

Jak jednak wyposażyć zimowy ogród, aby był komfortowy, klimatyczny i stylowy? Podpowiadamy, co kupić i na co warto postawić. 

Meble do całorocznego ogrodu zimowego – zacznij od kilku pytań

Zimowa oranżeria nie obejdzie się bez podstawowego wyposażenia, czyli mebli. Pozwolą one na komfortowe korzystanie z zimowego ogrodu przez cały rok. Będziemy odpoczywać w fotelu, spożywać wspólnie z bliskimi posiłki przy dużym stole, ale i stawiać na pracę zdalną, zasiadając w miękkiej sofie, spoglądając na zaokienny widok natury. 

Zanim jednak wybierzemy konkretne produkty, zadajmy sobie kilka pytań:

jakie ma być przeznaczenie oranżerii – jeśli chcemy korzystać z niej cały rok i szukamy oddzielnie mebli do oranżerii, które nie będą wystawiane na działanie warunków zewnętrznych, zyskujemy na zdecydowanie większym wyborze;

wielkość zimowego ogrodu – czy jego przestrzeń pozwala nam na kupno dużego zestawu, składającego się ze stołu i krzeseł, a do tego doposażonego o fotel, czy też minimalistyczna powierzchnia będzie w stanie pomieścić jedynie mały stolik kawowy i podwieszany fotel;

styl oranżerii – aranżacja tego miejsca powinna być spójna z charakterem przyległego pomieszczenia. Warto również, aby styl korespondował z estetyką ogrodu, który widzimy zza oranżeryjnych szyb. 

Surowce, z których wykonane jest wyposażenie do oranżerii

Zarówno meble, dekoracje, jak i inne elementy użytkowe do zimowego ogrodu, mogą być wykonane z surowców naturalnych lub sztucznych. Każda opcja ma zalety i wady. O meble z naturalnych materiałów trzeba odpowiednio dbać, np. drewniane wymagają konserwacji i impregnacji. Odwdzięczają się za to cudowną estetyką. Technorattanowe meble (np. z oferty dostępnej na stronie Bazkar.pl), ale i metalowe, oferują dużą wytrzymałość, a ich pielęgnacja, w tym czyszczenie, nie są zbyt czasochłonne. 

Weźmy zatem pod uwagę własne oczekiwania i wymagania wobec wyposażenia, które ma zagościć na stałe w oranżerii. I uwzględnijmy wspomniany styl całorocznego ogrodu zimowego. 

Detale, czyli tekstylia i dekoracje

Oranżeria ma być klimatyczna, przyjazna w odbiorze i estetyczna. Gdy mamy już wyposażenie, które spełnia nasze oczekiwania, czas na detale. Wszelkiego rodzaju dodatki – o ile nie ma ich tu w nadmiarze – dodają charakteru i stanowią aranżacyjną wisienkę na torcie. 

Do foteli i krzeseł dodajmy poduszki w odcieniach wpisujących się w wystrój oranżerii. Roślinom w doniczkach zafundujmy dekoracyjne osłonki, a dla przytulnego klimatu zastosujemy ciepłą barwę światła ogólnego. 

Stwórzmy miejsce, które będzie się kojarzyło z relaksem, wspólnie spędzanym czasem i budowaniem wspomnień na bazie spotkań z bliskimi. 

Artykuł sponsorowany

Redakcja elbudowa.com.pl

Nasz zespół redakcyjny z pasją podchodzi do tematów związanych z budownictwem, domem, multimediami, ogrodem, wnętrzami, zakupami i finansami. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą z czytelnikami, upraszczając złożone zagadnienia, aby były zrozumiałe dla każdego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?