Toaleta myjąca vs tradycyjna — która sprawdzi się w Twojej łazience?
Data publikacji 24 listopada 2023Toalety myjące, będące niegdyś jedynie nowinką technologiczną, szturmem zdobywają coraz większe grono odbiorców. Większa świadomość zagadnień dotyczących higieny oraz coraz wyższy standard życia sprawiają, że nie są one już tylko fanaberią, ale stają się nieodzownym elementem wyposażenia łazienki. Czy takie rozwiązanie sprawdzi się także u ciebie, czy jest to tylko zbędny gadżet? Jeśli właśnie stoisz przed wyborem i zastanawiasz się, jaką toaletę wybrać do swojej łazienki, przed podjęciem decyzji poznaj obie strony medalu, żeby rozwiać wszystkie wątpliwości!
Czy montaż toalety myjącej wymaga niestandardowych rozwiązań?
Bardziej zaawansowane sprzęty mogą budzić niepokój, związany z przystosowaniem łazienki do ich zamontowania. Nieco inaczej wygląda sytuacja, kiedy przeprowadzany jest generalny remont tego pomieszczenia, niż w przypadku jedynie kosmetycznych zmian. Obawa przed dodatkowymi pracami może skłaniać do wymiany zwykłej toalety na nowszy model, żeby uniknąć dodatkowych komplikacji. Tymczasem montaż toalety myjącej tak naprawdę nie wymaga planowania wielkich rewolucji. Do jej podłączenia potrzeba jedynie ujęcia wody, która i w przypadku tradycyjnych rozwiązań jest w pobliżu, oraz gniazda elektrycznego. Świetnie sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach, ponieważ nie wymaga wygospodarowania dodatkowego miejsca na bidet.
Tradycyjna toaleta – czy to przeżytek?
Toalety, które towarzyszą nam od dziesiątek lat, niekoniecznie muszą stanowić relikt w łazience. Ich konstrukcje, funkcje, a także sposób umieszczania mocno ewoluowały w ostatnim czasie. Duży wybór pozwala na znalezienie modelu, który wpasuje się w preferencje użytkowników. Te, które dotychczas wiodły prym, czyli toalety stojące, powoli zostają wypierane przez podwieszane.
Taka instalacja posiada wiele zalet, szczególnie jeśli chodzi o estetykę i łatwość w utrzymywaniu czystości. Wszystkie elementy konstrukcyjne są bowiem ukryte, z wyjątkiem samej miski i przycisku spłukującego, który może stanowić również doskonały element dekoracyjny w łazience. W aspekcie zachowania higieny można zdecydować się na wariant toalety bezkołnierzowej. W miskach starszego typu to właśnie spod brzegów wypływa woda, co przyczynia się do gromadzenia się w tym miejscu zanieczyszczeń i bakterii.
Toaleta myjąca kontra tradycyjna – zalety i wady każdego z tych rozwiązań
Miska toaletowa jest elementem wyposażenia łazienki, którego nie wymienia się zbyt często. Dlatego jej wybór powinien być dobrze przemyślany i dostosowany do potrzeb domowników. Tradycyjne toalety nie muszą już ograniczać się do modeli przytwierdzonych do podłogi śrubami, gdzie zbiera się kurz, utrudniając utrzymywanie czystości. Dobrze dostosowane do nich spłuczki wpływają znacznie na oszczędność wody, a ciekawy design doskonale komponuje się z ogólną aranżacją całego pomieszczenia. Do ich zalet można także zaliczyć to, że wypadają atrakcyjniej cenowo, niż toalety myjące. Jednak utrzymywanie higieny w tym przypadku wiąże się już z większą niedogodnością.
Toaleta myjąca jest urządzeniem łączącym funkcję zwykłej miski z bidetem, bez potrzeby adaptacji dodatkowej powierzchni na nowe urządzenie w łazience. Zapewnia niesamowity komfort dzięki personalizacji użytkowania dla poszczególnych domowników. Jeśli wiesz już, jaki typ toalety sprawdzi się w twoim domu najlepiej, w sklepie internetowym reuter.com znajdziesz szeroki wybór modeli toalet, skrojony na miarę twoich potrzeb!
Materiał zewnętrzny